background
keiko
image1 image2 image3

Śląska Liga Karate Tradycyjnego 2017

 

Najmłodsza reprezentacja Keiko wzięła udział w minioną niedzielę (19 listopada 2017) w kolejnym w tym roku turnieju Śląskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Zawody rozegrane zostały w Bytomiu przy współudziale około 250 zawodników z śląskich 7 miast. Reprezentacja Keiko liczyła 20 zawodników pod opieką senseia Artura Sczesnego i Rafała Piękosia. Nasi zawodnicy zmierzyli się zarówno w turnieju Pierwszego Kroku jak i w zmaganiach w konkurencjach kata i kumite. Występy naszych zawodników zakończył się bardzo dobrym wynikiem, gdyż zdobyli oni łącznie 14 medali w tym 4 złote. Pozwoliło to klubowi zająć drugą pozycję w klasyfikacji klubowej.

W turnieju błysnęli zawodnicy SKT Heian: Weronika Recman w swojej kategorii wiekowej zdobyła dwa złote medale w kata i kumite,  Mieszko Grzybowski złoty medal w kata i brązowy w kumite (ur. 2011, najmłodszy w swojej grupie, pokonał nawet zielone pasy). Lena Bukowska  zdobyła srebrny medal w kumite, a Marlena Recman brązowy medal w kumite wywalczyła wśród niebieskich i brązowych pasów (jest posiadaczką pomarańczowego!) Również zawodnicy ze Starego Bielska zdobywali laury i tak: Maja Wencelis - złoto w kata,  Ignacy Piękoś - brąz w kata i kumite, Miłosz Wojtczak- brązowy medal w kata i srebrny w kumite, Julia Knobloch - brąz w kumite oraz Kamila Willman - brąz w kata. Słowa pochwały należą się także tym zawodnikom, którzy nie zdobyli żadnego trofeum, bo jednak znaleźli w sobie odwagę i siłę do stanięcia w szranki z najlepszymi zawodnikami Śląska.

Dla niektórych naszych zawodników był to już kolejny start w poważnej imprezie, kilkoro startowało wcześniej w Pucharze Dzieci w Lublinie i oni najlepiej wiedzą jak starty w turniejach i systematyczne treningi pozwalają zdobywać kolejne umiejętności i odnosić sukcesy.
 
 
Następna okazja do startu i spróbowania swoich sił nadarzy się 20 stycznia 2018 w Bielsku-Białej na II Mistrzostwach Podbeskidzia w Bielsku-Białej. ZAPRASZAMY.
 
2021  Keiko: klub tradycyjnego karate   globbers joomla templates