background
keiko
EGZAMINY na STOPNIE UCZNIOWSKIE.
 
4 lutego 2017 członkowie sekcji BKTK Keiko z Jaworza i Bielska-Białej przystąpili do egzaminów technicznych na stopnie szkoleniowe kyu w karate tradycyjnym. Łącznie do egzaminu przystąpiły 43 osoby, z czego 41 stanowiły dzieci. Egzamin poprzedzony był krótkim seminarium/treningiem dla osób które zdawały egzamin, a w szczególności poddawały swój stopień weryfikacji. W kilku słowach prowadzący seminarium, a także egzamin, sensei Janusz Sowa (5dan) z Bytomia przybliżył najmłodszym historię karate do, a po części teoretycznej wraz ze swoim synem Michałem Sową (2 dan) dzielił się swoją wiedzą prezentując wybrane elementy karate tradycyjnego.
Kilka siniaków, które pojawiły się u uczestników a także test wytrzymałościowy, trochę dały w kość najmłodszym uczestnikom treningu, ale to egzamin był punktem kulminacyjnym spotkania, gdzie stres wśród zdających był ogromny. Instruktorzy klubowi czyli sensei Artur Sczesny, sensei Rafał Piękoś oraz licznie zgromadzeni rodzice i całe rodziny bacznie przyglądali się poczynaniom podopiecznych.Podczas ogłaszania wyników radość była ogromna - wszyscy zaliczyli egzamin pozytywnie. Dla wszystkich był to szczególny dzień na drodze karate i ten kolejny krok dał wszystkim wiele radości choć równocześnie uświadomił ogrom pracy jaka stoi przed członkami klubu. Wielki krok uczynił nasz kohai Antek Sczesny, który rozpoczął swoją przygodę na poważnie oraz senpai Asia Jurzak, która śmiałymi krokami zmierza do czarnego pasa.
Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji seminarium i egzaminu. Ogromne podziękowania składamy naszym gościom senseiom Januszowi i Michałowi Sowie za wysiłek i zaangażowanie włożone w prowadzenie treningu i egzaminu.
 
Kilka zdjęć z wydarzenia można zobaczyć klikając na odnośnik: KLIKNIJ
 
2021  Keiko: klub tradycyjnego karate   globbers joomla templates